Súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu | Róbert Kováč
5846
page-template-default,page,page-id-5846,ajax_updown_fade,page_not_loaded,
title

Róbert Kováč

Róbert Kováč

Kontakt: kovac@stkdn.sk

Profesionálny tanečník, tanečný pedagóg, choreograf, režisér.

Absolvoval tanečné konzervatórium v Bratislave.

Svoje profesionálne skúsenosti získal dlhoročnou tanečnou a pedagogickou praxou, choreografickou i režijnou činnosťou pri spolupráci s medzinárodne uznávanými osobnosťami  ako: Juraj Kubánka, János Quittner, Ferdinand van Altena, Maurits van Geel, Armando Navaro, Boris Sankin, Andree Rieu, Karel de Rooij, Paylak Sarkisian, Ilia Shukishvili, Timár Sándor, Štefan Nosáľ, Xander Straat, Yaron Abdulafia.

Ako profesionálny tanečník – sólista pôsobil v umeleckých telesách: Slovenský ľudový umelecký kolektív, Vojenský umelecký súbor, Slovenské národné divadlo a v Het Internationaal Danstheater v Amsterdame. V roku 1989 mu bol ministrom kultúry SR udelený titul „Vzorný pracovník kultúry“.

V roku 1994 sa stal vedúcim tanečného súboru SĽUK-u a spoluzakladateľom Tanečného  štúdia SĽUK-u.

Do Amsterdamu odišiel v roku 1995, kde sa stal sólistom tanečného súboru Het Internationaal Danstheater. V rokoch 1999 – 2011 tu pracoval ako baletný majster, tanečný pedagóg, choreograf a režisér. Pre Het Internationaal  Danstheater vytvoril choreografické diela v programoch: Handen en Voeten, Alexander der Grote, Kaukaz, Rode Peper, Parels van de Zee, Reizigers uit Rajasthan, Niello, Schatten van Moeder India, Oorsprong.

Ako tanečný pedagóg a choreograf spolupracoval s Rotterdamskou tanečnou akadémiou „Codarts“, vytvoril choreografie pre medzinárodný festival klasickej hudby v Den Haagu „Festival Classique 2010“, choreograficky spolupracoval na veľkolepom projekte „André Rieu In Wonderland “.

Po návrate na Slovensko spolupracoval so Slovenským divadlom tanca, tanečnou akadémiou Dansovia, podieľal sa aj na tanečnej príprave Nely Pociskovej v projekte NELA LIVE TOUR 2013. Spolupracoval s tanečným divadlom a tanečnou školou Elledanse. Od roku 2016 spolupracuje s baletným súborom SND ako externý tanečník.

Od septembra 2018 pôsobí ako pedagóg ľudového tanca, charakterového tanca a koncertnej a scénickej praxe ľudového tanca na Súkromnom tanečnom konzervatóriu Dušana Nebylu v Trnave