Súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu | Mgr.art. Katarína Vlniešková
6221
page-template-default,page,page-id-6221,ajax_updown_fade,page_not_loaded,
title

Mgr.art. Katarína Vlniešková

Mgr.art. Katarína Vlniešková

Je absolventkou Vysokej Školy Múzických Umení v Bratislave, v odbore Pedagogika moderného tanca. Prvé tanečné skúsenosti získala pod vedením p. Dagmar Puobišovej a v TD Bralen. Od začiatku svojej tanečnej dráhy úzko spolupracovala s p. Joe Alegadom (bola jeho študentkou, neskôr asistentkou a interpretkou), ktorý mal zásadný vplyv v jej umeleckom smerovaní.

Bola členkou Baletu Torzo, Bratislavského divadla tanca /SK/, Szeged Contemporary Ballet /H/, Volksoper Wien-Tanztheater Wien, Aktionstheater Ensamble Wien/A/, účinkovala v produkciách divadla Nová Scéna, v Túlavom divadle /SK/ a v nezávislých tanečných a divadelných projektoch (J. Alegado/USA, M. Bitterli/AT, J. Nvota/SK, J. Claxton/GB). V posledných rokoch pôsobí ako tanečný pedagóg na Slovensku a vo Viedni.

Vo svojej pedagogickej práci využívam osobné tanečné a „performerské“ skúsenosti. V tréningu pracujem s princípmi techniky J. Limóna.Práca s prirodzenými elementami ako je … práca s váhou (jej uvoľnenie a následný pád, ako pohybový impulz), využitie dychu (prirodzenej a nevyhnutnej súčasti nášho bytia), práca so zemou (ktorá je našou nepretržitou oporou a partnerom), predstavivosť (ktorá napomáha citlivejšie vnímať telo i pohyb), …… dáva pohybu špecifickú kvalitu. Pre tréning je príznačná tiež práca rúk, paží a využitie práce torza. Popri technickej čistote sa snažím u tanečníkov o rozvíjanie citlivého vnímania tela, pohybu, vnímanie priestoru a o využitie prirodzených fyzikálnych zákonitostí, aby pohyb plynul prirodzene v prepojení s hudbou, priestorom a v harmónii.